Testujemy : Przysmaki Mr Doo i Aqua Pro Animale Premium czyli jak ugasić psi apetyt i pragnienie :)

Dzisiaj mam dla Was recenzję drugiej części produktów od firmy Krakvet. Tym razem psia, więc myślę że dla większości czytelników ciekawsza :).

PRZYSMAKI MR DOO
_DSC2451
Do testów otrzymaliśmy 10 opakowań przysmaków w 7 rodzajach. Są to produkty naturalne, bez sztucznych dodatków i polepszaczy smaku. To bardzo ważna informacja dla psich alergików, do których jak wiecie należy Emet. Z góry odrzucacie wszystko, co zawiera zboże i inne zbędne składniki? To produkt dla Was. 

Rodzaje smakołyków
_DSC4010
1. Kości z kurczakiem
SKŁAD : kurczak 96,8 %, sól 0,2 %, gliceryna 1,5%, sorbitol 1,5 %
Ten rodzaj przysmaków ciężko podzielić na mniejsze części, więc raczej podawałabym je jako większą nagrodę czy po prostu codzienny przysmak. Nie są wcale zbyt twarde, Emet bardzo szybko je przegryzał.

2. Z kurczakiem i dorszem
SKŁAD : kurczak 52,3 %, dorsz 41,5 %, sól 0,2 %,  skrobia 2 %, gliceryna 2%, sorbitol 2 %
To miękkie kółka, które możemy podzielić na mniejsze kawałki. Ryba jest ogromnym przysmakiem dla większości psów, w przypadku Emeta też tak jest. Dzięki zawartości kurczaka zapach nie jest zbyt intensywny, możemy bez obaw wrzucić je do saszetki.

3. Kurczak i ser
SKŁAD : kurczak 96,8 %, sól 0,2 %, ser 1,5%, sorbitol 1,5 %
Świetna opcja na pyszną przekąskę. Ja podaję je w całości, ale można je dość łatwo przerwać. Te smakołyki są najtwardsze ze wszystkich.

4. Z piersią kaczki
SKŁAD : kaczka 96,8 %, sól 0,2 %, gliceryna 1,5 %, sorbitol 1,5 %
Typ przysmaków najbardziej uwielbiany przez Emeta. Są bardzo miękkie, można je dzielić ale łatwiej to zrobić nożyczkami, z przerwaniem jest trudniej. Dzięki temu mogą służyć za przysmaki treningowe, łatwo podzielić a psu łatwo zjeść.

5. Z kawałkami kaczki
SKŁAD : kaczka 96,8 %, sól 0,2 %, gliceryna 1,5 %, sorbitol 1,5 %
Jak wyżej, miękkie, łatwe do pocięcia na malutkie kawałki. Są nieznacznie bardziej miękkie od kawałków z piersią kaczki.

6. Z kurczakiem 
SKŁAD : kurczak 96,8 %, sól 0,2 %, gliceryna 1,5%, sorbitol 1,5 %
Kółka tym razem z kurczaka, bardziej suche od wersji z rybą przez co trudniej je przerwać. Zjedzenie ich też zajmuje dłużej czasu.

7. Z kawałkami kurczaka
SKŁAD : kurczak 96,8 %, sól 0,2 %, gliceryna 1,5%, sorbitol 1,5 %
Drugie po kawałkach z kurczakiem i serem pod kątem twardości. Dość mocno ususzone kawałki kurczaka. Mogą stanowić fajną nagrodę na koniec treningu.
_DSC2475
Producent w przypadku każdego z rodzajów zaleca podawanie maksymalnie 10 sztuk przysmaków. Dzięki różnorodności ich wielkości jak i twardości, możemy dobrać je dla naszego psa- czy to na codzienną przekąskę, czy jako treningowe nagrody.
Nie zauważyłam żadnych problemów podczas podawania przysmaków, a niedługo minie miesiąc kiedy Emet je spożywa. Stanowią niezbędny element każdego dnia i każdego treningu. Obyło się bez problemów żołądkowych i objawów alergii- ale przy takich składach, nie miałam o co się obawiać. Obydwoje jesteśmy zadowoleni z tych produktów i myślę, że na stałe zagoszczą w jadłospisie Emeta :).
_DSC2477-horz
Emet poleca! :)
Wszystkie rodzaje dostępne są na stronie : KLIK


AQUA PRO ANIMALE PREMIUM
woda dla psa z dodatkiem aceroli

_DSC4062
Jest to górska woda źródlana wzbogacona o acerolę, która jest jednym z największych źródeł aceroli wśród  roślin- w 100g świeżej aceroli znajduje się 1400-2500 mg kwasu askorbinowego. Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem. Działa dobroczynnie na pracę serca, wspomaga wątrobę, nerki oraz wzrok. Dodatkowo zawiera prowitaminę A, witaminy z grupy B, wapń, żelazo i fosfor. Woda nie zawiera chloru oraz szkodliwych i rakotwórczych związków chemicznych. Ogranicza powstawanie kamicy moczowej.
_DSC4071 Do testów otrzymaliśmy łącznie 9 litrów wody. Używałam jej w domu jak i podczas dłuższych spacerów czy treningów. Nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów podczas jej stosowania, a Emet nie miał oporów przed piciem- za pierwszym razem od razu ruszył do miski. W domu na początku wypijał całą miskę, pijąc znacznie więcej niż na co dzień. Ta woda zdecydowanie bardziej mu smakuje niż zwykła kranówka. A nawiązując do wody, którą większość z nas podaje psom czyli wody z kranu, nie jest to zawsze najlepsze rozwiązanie. Wiadomo, może i najtańsze ale nie do końca najzdrowsze- przyjrzyjcie się swojej wodzie, dowiedzcie czy aby na pewno jest ona odpowiednia do bezpośredniego spożycia i czy sami byście ją pili. Jakość wody zmienia się podczas transportu i możemy otrzymać ją w postaci zawierającej sporą ilość kamienia i niekoniecznie potrzebnych organizmowi składników. Ja bym swojej nie piła, psu od długiego czasu podaję wodę butelkowaną. Dlatego Aqua Pro Animale, przez wzbogacenie acerolą, jest dla mnie świetnym rozwiązaniem. Jedyne nad czym bym się zastanowiła, to wprowadzenie wody mineralnej dla psów, do stosowania tylko w czasie ciężkich treningów lub upałów gdzie dość ważne jest uzupełnienie składników mineralnych. Jednak rozumiem, że mogłoby to stanowić pewne ryzyko jej stosowania, dla mniej świadomych właścicieli.
_DSC4135
Dostępne wersje opakowań : 0,5 l, 1,5 l oraz 5 l.
Zawartość aceroli : 7,5 mg/l.
Wodę możecie kupić tutaj : KLIK

_DSC4063
Emet mówi : koniec kranówki! :)

Dziękujemy firmie KrakVet za profesjonalne podejście do współpracy i przekazanie produktów, które umożliwiły rzetelne ich przetestowanie :).
Share:

1 komentarz:

 1. My również jakiś czas temu mieliśmy okazję przetestować właśnie te smakołyki i tą wodę. Tak jak mówisz, wiele osób uważa to za głupstwo (chodzi mi o wodę dla psa), ale ja mam takie samo zdanie jak Ty. Może nie znam się na tym za bardzo, ale wiem, że niektóre psy są bardzo wrażliwe i po prostu potrzebują czegoś innego.
  Co do smakołyków, to my również jesteśmy z nich zadowoleni, Beethoven chętniej do mnie przychodził na spacerach (co jest dla mnie bardzo istotne), miał większą motywację i jakiś taki szczęśliwszy był :D. Naprawdę, biegał po polach i łąkach jak szalony, uwielbiam patrzeć na jego szczęście ♥.
  Zdjęcia przecudowne, a Emet wykonujący ,,wstydź się" jest totalnie przeuroczy, zakochałam się :D ♥
  Pozdrawiamy serdecznie!
  psi-temat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Archiwum