Testujemy : ArthroScan Kęsy firmy ScanVet

_DSC4102

Jak często myślicie o zdrowiu Waszych psów pod kątem szoroko pojętej profilaktyki? Zwracacie uwagę tylko na podstawowe żywienie, czy też składniki które mogą wpłynąć na komfort życia psów teraz lub w przyszłości? Moim zdaniem jedną z kluczowych kwestii jest zadbanie o prawidłowe funkcjonowanie psich stawów. Aby to ułatwić, przedstawię Wam preparat od firmy ScanVet- ArthroScan Kęsy.
_DSC4109
Jest to dodatek wspierający funkcjonowanie stawów u psów. Polecany dla zwierząt w okresie wzrostu, psów aktywnych, seniorów lub psów z nadwagą. Może też być dodatkiem wspomagającym w przypadku stanów zapalnych, zwyrodnień czy innych problemów w obrębie aparatu ruchu.
W jednym opakowaniu znajduje się 60 kęsów. Dawkowanie zależy od wagi psa- w przypadku Emeta były to 3 kęsy dziennie przez pierwsze 2/3 tygodnie, później dawkę można zmniejszyć o połowę. Podajemy je w dowolnej formie- najprościej jako smakołyk. Kęsy łatwo też pokruszyć, więc możemy wymieszać je z karmą. Emet dostawał je jako nagrodę i nie było z tym żadnych problemów- smakołyk jak każdy inny, tylko czekał na więcej. Zapach jest dość specyficzny, ale sądząc po psie który wyczuwa wszystkie substancje o leczniczym pochodzeniu, kęsy są całkowicie jadalne i smakowite. U Emeta nie spowodowały żadnych skutków ubocznych, w tym także nie było objawów alergii a o to zawsze się obawiam w przypadku tego typu dodatków. Taką formę preparatu łatwiej też zabierać na wyjazdy, gdyż wystarczy spakować potrzebną nam ilość kęsów. 
_DSC4039
_DSC4119
_DSC4116

Wspieranie funkcji stawów jest zapewnione przez składniki obecne w kęsach. 1 kęs zawiera :
Glukozamina 600 mg, Omega-3 300 mg, MSM 250 mg,  Siarczan chondroityny 240 mg, Kolagen (typ II) 30 mg, Kwas hialuronowy 30 mg, Czarci pazur 25 mg, Mangan 2,5 mg, Witamina C 50 mg, Witamina E 100 j.m.

_DSC4112

Emet jest bardzo aktywnym psem, szczególnie w okresie wakacyjnym gdzie właściwie całe dnie jest w ruchu. W tym przypadku wsparcie jest niezbędne, ponieważ jego stawy są poddawane dużym obciążeniom, dodatkowo zwiększonym przez jego spory wzrost i masę. Potrzebne są składniki, które pomogą uniknąć kontuzji i umożliwią zachowanie jego sprawności na wysokim poziomie. Podoba mi się również zawartość witamin C i E, które i tak od jakiegoś czasu suplementuję dodatkowo jako ważne przeciwutleniacze. Wszystkim psom sportowym lub zwyczajnie prowadzącym aktywny tryb życia, możemy polecić ArthroScan Kęsy z racji dobrze skomponowanych dodatków i łatwego sposobu podawania. Życie psów jest krótkie- starajmy się utrzymać jakość ich życia na wysokim poziomie jak najdłużej, szczególnie jeśli sami wymagamy od nich współpracy. One z pewnością się odwdzięczą.

Share:

5 komentarzy:

 1. Świetna recenzja i śliczne zdjęcia. :) U nas również kęsy sprawdziły się nieźle.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kęsy baardzo pasują mi przede wszystkim w wyjątkowo intensywnych okresach treningowych, kiedy cała dzienna poracja karmy idzie na rzeźbienie detali i po prostu nie mam do czego dodać suplementów w innej formie. A takiego kęsa mogę spokojnie podać w nagrodę i to nawet jakąś ekstra. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zwłaszcza u dużych psów zaleca się wspomaganie stawów, żeby w przyszłości nie było z tym problemów. Interesujący wpis. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Również Ironowi je podawałam :D Świetnie u nas sprawdziły się w formie nagrody :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z wypowiedzią autorki bloga "Pies do kwadratu". Takie kęsy są świetne, szczególnie, że można je podawać w formie nagrody, co oczywiście plusuje :D Świetna recenzja, no i Emet... taki fotogeniczny model <3

  OdpowiedzUsuń

Archiwum