Ostatnie dni przed HDR

Ależ ten czas szybko minął! Już w piątek wyjeżdżamy na Hard Dog Race Poland- bieg z przeszkodami z psami, na którym mieliśmy zjawić się w zeszłym roku ale byłam zmuszona zrezygnować. Tym razem w pełni sił odliczamy dni do startu :). 


W czwartek Emet mógł ostatni raz wyszaleć się do woli nad jeziorem. Teraz zostały nam zwykłe spacery dla wybiegania psa, ostatni dłuższy planuję w środę. Czwartek to całkowity reset a piątek rano już wyjście na pociąg. Niedługo zabieram się za pakowanie, więc za kilka dni napiszę co zabieramy. Trochę tego będzie licząc spanie pod namiotem i sam bieg, który oznacza masę błota. 
Na razie pogada zapowiada się na bardzo ciepłą (oby bez burzy!), ale myślę że na samej trasie Emet da radę dzięki wodnym i błotnym przeszkodom. Podczas zawodów czeka nas też ,,małe'' wyzwanie, ale o tym wspomnę kolejnym razem. 


Emet kondycyjnie jest bardzo dobrze przygotowany. Od końca zimy jest u nas bardzo aktywnie i różnorodnie. Cielak nabrał mięśni, a co najważniejsze jest zdrowy i to cieszy mnie najbardziej. Na emeryturę jeszcze nikt się nie wybiera. Sam start nie będzie dla niego bardzo wymagający, myślę że tylko ja będę musiała zacisnąć zęby i wytrzymać jego tempo :). Mam nadzieję, że nie zeświruje na przeszkodach- często włączają mu się niezłe głupawki gdy ma gdzieś wskoczyć. Uwielbia takie zadania, ale oby obyło się bez zbędnych emocji. O, wiem czego jeszcze się obawiam- że wejdzie do wody i będzie chciał w niej zostać. 


Ten start to dla nas przede wszystkim przygoda, nie wiem czy jeszcze kiedyś weźmiemy udział w zawodach więc zamierzamy świetnie się bawić i dać z siebie wszystko! Biegniemy w jednej z drużyn Watahy Bydgoszcz.
My uciekamy dalej grzać się na słońcu, za kilka dni widzimy się ponownie na blogu ze sprawozdaniem z pakowania! :)
Share:

4 komentarze:

  1. Powodzenia! Ja bym się nie odważyła iść na takie coś z moim psem. Znając Milkę to jeszcze nie weszłaby na tor, a już by chciała do domu :p

    OdpowiedzUsuń
  2. Podziwiam! Ja chyba bym się nie zdecydowała. :D 3mam za Was kciuki!

    OdpowiedzUsuń
  3. Trzymam kciuki! Bawcie się dobrze! :D Niestety plany mi się mocno zmieniły, a chciałam się wybrać na HDR pokibicować.

    OdpowiedzUsuń

Archiwum